Dva lidi v úterý zabil a tři další zranil střelec, který spustil palbu v úřadu pro poskytování veřejných služeb v ruském hlavním městě Moskva…

Informovaly o tom městské orgány a agentura Interfax, na které se odvolala tisková agentura AFP.

“Výsledkem střelby neznámého člověka jsou dva zabití, tři zranění. Vraha zadrželi. Vyjadřuji upřímnou soustrast zraněným a rodinám obětí,” napsal na Twitteru starosta Moskvy Sergej Sobianin. “Lékaři se ze všech sil snaží pomoci zraněným,” dodal. Úřady oznámily, že mezi zraněnými je i desetiletá dívka.

Podle náměstkyně moskevského primátora Anastasije Rakovové došlo k incidentu v 15:00 místního času na recepci budovy multifuknčního centra veřejných služeb v Moskvě. Útočníkem byl podle ní muž, který přišel na úřad vybavit si pas. Podle zdroje agentury Interfax začal muž po lidech střílet poté, co ho ochrankář požádal, aby si nasadil roušku.

Podle Rakovové při střelbě zahynul ochrankář a jeden úředník. Zranění utrpěli jeden muž a jedna žena a zmiňovaná desetiletá dívka, přičemž všichni jsou ve vážném stavu.

Ruské ministerstvo vnitra oznámilo, že útočníkem byl pětačtyřicetiletý obyvatel Moskvy a po střelbě se pokoušel ukrýt. Už byl odveden na policejní stanici a podstoupí psychiatrické vyšetření.

Příslušníkovi policie, který byl na místě činu, “se podařilo útočníka chytit a neutralizovat”, doplnilo ministerstvo.

Několik agentur zároveň informovalo, že útočníkem byl bývalý voják. Totožnost střelce ještě nezveřejnili.

Vyšetřování případu spustil Vyšetřovací výbor Ruské federace, který se zabývá závažnými zločiny.

Podle agentury AFP se zločin stal na jihovýchodním předměstí Moskvy v Riazanském okrese ve vládní budově, kde sídlí Centrum veřejných služeb, ve kterém si občané vyřizují širokou škálu úředních záležitostí.

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky. Nezapomeňte nás podpořit kliknutím na LIKE 🙂