Nedávno jste si mohli přečíst článek o nepravé rýži, která se vyrábí v Číně. Věřte či nevěřte, některou rýži vyrábějí s použitím přísad z plastu. A nikdo s tím nic nedělá…

Samozřejmě, jako obhájce zdraví, výzkumník zaměřený na potraviny a způsob jejich zpracování, jsem si pomyslel, že to už zašlo příliš daleko. Plastová rýže? Konzumace ještě i malého množství plastu má pro trávicí systém a hormony strašné následky.

BPA (bisfenol) v plastu napodobuje estrogen. Tento hormon se po požití BPA rozrůstá raketovou rychlostí. Snězte plastovou rýži a v podstatě si koledujete o to, abyste zemřeli jako mladí, například na rakovinu prsu. Jednou za čas, když slyším jaké šílenosti dělají v Číně, vždy zpozorním a raději se vyhýbám potravinám, které odtud pocházejí.

Člověk musí přemýšlet nejen o tom, co se může stát při přepravě potravin z druhé strany světa (možné vystavení toxickým látkám nebo kontaminaci), ale i tom, co někteří z čínských výrobců páchají na potravinách.

Vše falšují do úplné krajnosti, aby je to vyšlo tak levně, jak to je jen možné. Čína používá své inovativní metody nejen na to, aby vyráběla technologicky levné výrobky, hračky či jiné spotřební zboží, ale také potraviny. Tento přístup je pro zdraví lidí extrémně nebezpečný.

Pojďme se nyní podívat, které potraviny jsou nejrizikovější.

Pokračování na další straně …