Ilustrační foto

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje lidi před skutečně dubnovým počasím. Kdo by to byl řekl, že ve čtvrtém měsíci roku bude odhrabávať lopatou sníh před bránou…

V těchto okresech bude tento jev skutečností! Nových 15 centimetrů sněhu by mělo napadnout v okresech Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok. Pro všechny tyto oblasti je na sobotu vydána výstraha prvního stupně!

Kromě sněžení na severu, je v prvním stupni výstrahy i západní Slovensko z důvodu předpokladu silné větrnosti. Vítr o rychlosti 45 km za hodinu a 65 km v nárazech pocítí obyvatelé od Bratislavy do Malacek přes Piešťany, Nitru až po Nové Zámky.

“Předpokládaná intenzita a výskyt nebezpečného jevu jsou v dané roční době a oblasti běžné, ale mohou způsobit škody menšího rozsahu. Tento jev představuje potenciální nebezpečí pro lidské aktivity, “informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky. Nezapomeňte nás podpořit kliknutím na LIKE 🙂