Část poslanců hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nesouhlasí s odchodem Igora Matoviča (OĽaNO) z postu předsedy vlády…

Jak informovala televize TA3 na své internetové stránce, v rámci OĽaNO aktuální koluje dopis, který vyzývá předsednictví hnutí, aby se jasně vyjádřilo k iniciativě poslanců, kteří trvají na setrvání Matoviča na postu premiéra. Autor listu se vyjádřil, že pokud premiér odejde, opustí poslanecký klub.

,, Týdny poslouchám, že tento puč zde organizuje paní z prezidentského paláce. Až najednou paní (prezidentka Čaputová, pozn. Red.) vyzve Igora, aby podal demisi. To nedokázali udělat ani Ficovi či Mečiarovi a hlavně se do toho vůbec nemá co starat, protože ne jí, ale parlamentu, tedy nám, se vláda odpovídá. Jakési podivné. Mafia z basy prý na jeho hlavu vypsala odměnu a najednou tento Lync, “stojí v dopise.

,, Igor je svým způsobem opravdu blázen. Blázen, který se roky nebál stát proti nim, až jejich porazil. Dokázal spolu s námi malý zázrak a vyhráli jsme volby. Porazil Fica, jako jediný a my spolu s ním. Neštěstí pandemie mu vzalo možnost dělat normální politiku, kterou jsme lidem slíbili. Udělal kopu chyb, ale nepamatuji si na nic, co mělo lidem ublížit, “píše autor výzvy.

,, Dovezl Sputnik a naši “kolegové” to využili jako záminku. Odstavili nám Marka (Krajčiho, pozn. Red.) A nyní chtějí odstavit Igora. V době, kdy to nejhorší je za námi a svítá na lepší časy, na něj veřejně plivou a dělají z něj to největší zlo, aby s takovým jménem z politiky odešel. A my mlčíme. Já nebudu. Rozhodl jsem se, že v žádném případě nepodporuje chystanou veřejnou potupnou rituální popravu Igora, “burcuje člen OĽaNO.

,, Příliš dlouho jsme ustupovali a byli jsme měkcí, až ti, kteří rok podlo útočili na nás, dostali chuť nás totálně pokořit. Když zlomí Igora, nakonec zlomí i nás a to je cíl. Chtějí nás zničit, neboť jim smrdí a zavádíme v cestě. Zlodějům, progresívcom, i paní z paláce. Nastal čas, abychom si uvědomili svou sílu. Je nás 53 a tu sílu máme, nevzdávejme se bez boje. Stál za námi, je čas se postavit za něj a naši důstojnost, “píše se v dopise.

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky. Nezapomeňte nás podpořit kliknutím na LIKE 🙂